Мотиваційне есе

 Шкільна  бібліотека . Які гарні два слова з глибоким змістом...   Це моя робота, рідні стіни, місце, де проходить  більша частина мого життя, і діти, з якими я дорослішаю і змінююся,сподіваюся, що в кращу сторону.  Це і є головною причиною , яка спонукала мене   взяти участь у конкурсі.  
            Пам'ятаю, коли прийшла, після закінчення університету, побачила   бібліотеку, і перше, про що я подумала: як гарно,що я  буду   тут працювати!. Тоді я ще й припустити не могла, що це місце стане сенсом мого життя. 
Пропрацювавши більше дванадцяти  років в бібліотеці, я стала  свідком багатьох подій, змін у змісті роботи,реформ організації внутрішнього простору. Тож з упевненістю можу сказати, що  наша шкільна бібліотека знаходиться в постійному пошуку та  в безперервній стадії еволюції. А  це найважливіша умова її затребуваності, а значить існування вцілому. Я хочу, щоб ми розуміли – шкільна  бібліотека в сільській місцевості відрізняється від міської всім:приміщеннями ,фінансуванням тощо.                                         І чому саме я маю перемогти в конкурсі? Відповісти на це питання  дуже  складно ... Адже стверджувати, що саме ти та людина, яка гідна перемоги де б це не було, надто самовпевнено й нерозумно, але наш заклад гідний бути переможцем! Нехай це здасться самовпевненим висловлюванням, але якщо не вірити у  власні сили і виконання бажань –  не варто було б взагалі починати все це. Я не кажу, що перемогти повинна я, але мені дуже  хотілося б,а гідна я чи ні, вирішувати вже не мені.
            Із появою  смартфонів і електронних книг, в суспільстві всерйоз обговорювалася тема не тільки затребуваності, а й самого існування бібліотек. Сьогодні я розумію всю наївність сумнівів і гіпотез. Весь цей галас нагадує мильну бульбашку, бібліотека  змогла «потоваришувати» з електронними книгами і зробила їх інструментом для залучення читачів.
            А якою ж я бачу бібліотеку через декілька років ?
Це сучасний простір в  повному розумінні цього слова ,
окрема, простора будівля з вікнами-вітринами і сучасним інтер'єром. Канапа і крісла обов'язкові, щоб можна було зручно розташуватися за читанням. До самої стелі стелажі із зібранням книг  зі всього світу. Вони будуть займати основну частину бібліотеки. Сподіваюся, що електронні книги ніколи не витіснять книги в паперовій  палітурці .
З'являться сенсорні екрани з голосовим вибором книг. Переглянувши слайд-шоу обраної книги, її можна буде отримати навмисне або завантажити. Картотека! Картонні картки будуть спогадом із минулого! Вся необхідна інформація про читачів буде занесена в базу даних новітнього комп'ютера. Бібліотекар із легкістю зможе знайти конкретного читача, його дані і заборгованості.                                                                                                             Я постійно підвищую свій професійний рівень,проходжу  очні  курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів  з метою розширення  знання та вдосконалення  професійних  вмінь бібліотекарів щодо бібліотечно-інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу Намагаюся відвідувати  науково-методичні заходи ,які проводить ЗОІППО,є постійним слухачем тренінгів та вебінарів.  Я  з великим задоволенням поділюся своїм досвідом участі в проектах, які  допоможуть  поповнювати бібліотечний фонд сучасною літературою з колегами,якщо їм  це буде цікаво
Бібліотека  націлена на різного читача: віддає перевагу традиційні книги або читання з мобільних пристроїв.
            У технічному плані бібліотека зробила крок далеко вперед. Але не це головне. Важливо те, що читачі  повертаються в бібліотеку. А це говорить про те, що наша бібліотека цікава сучасній молоді
            Особисто мені, дуже подобаються наші виставки. Вони просто  приголомшливі. Навіть не віриться, що їх оформлюють учні, актив бібліотеки. Для мене важливо, що я працюю з професіоналами, у яких я вчуся, і я цим пишаюся!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар